Sakarya'da Ehliyet Sınavları Ne Zaman Yapılacak? Ertelendi mi?

Pandemi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamalarının tekrar başlamasının ardından sürücü kursu sınavlarının , ehliyet sınavlarının ne zaman yapılacağı, yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Sakarya sürücü kursları ne zaman ehliyet sınavı yapacak?

EHLİYET EĞİTİMLERİ ONLINE MI OLACAK?

Hafta sonu yasaklarının ardından ehliyet sınavı online mı olacak araştırılırken, Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan pilot lisansı, ehliyet ve gemi adamı olmak isteyen vatandaşların bu kurslardan yeterli altyapıya sahip olanların, teorik dersleri online eğitim ile eğitim alacakları açıklaması yapıldı. Bu kurumların uygulamalı eğitimleri ise yüz yüze eğitimin başlayacağı 4 Ocak'tan sonra tamamlanacak.

SAKARYA'DA HAFTA SONU DİREKSİYON SINAVLARI YAPILACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığı, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursu (SRC) ile özel motorlu taşıt sürücüleri kursu, iş makineleri sürücü eğitim kurslarında verilen eğitim sürecini tamamlayan sürücü adayları için duyuru paylaştı.

Sınav merkezlerinde online olarak yapılan ehliyet kursu sınavları, aynı anda en fazla 8 kursiyer olmak kaydıyla yapılmaya devam edilecek.

Sınav hakkı kazanan sürücü adaylarının cumartesi ve pazar günleri yapılan direksiyon eğitim dersi uygulama sınavları da ilan edilen tarihlerde gerçekleştirilecek.

SAKARYA EHLİYET SINAVLARI NE ZAMAN?

Saat ve sınava katılan kişi sayısı sınırının belirtildiği Milli Eğitim Bakanlığı’nın duyurusunda, ikinci bir karara kadar bu şekilde ilerleme kaydedileceği açıklandı.

İş makineleri teorik ve uygulama sınavları ile özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursu (SRC) sınavları saat 12.00’de başlayacak ve sadece 8 kursiyer sınava alınacak.

Hafta sonu yapılacak direksiyon eğitim dersi uygulama sınavlarına yine 8 kursiyer ile sınırlandırılacak ve sınavlar saat 11.00’de başlayacak.

Açıklamada, “Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında aralarında motorlu taşıt sürücüleri kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları gibi yaygın eğitim faaliyeti yapan özel öğretim kurumlarında dönem sonu sınavları sokağa çıkma kısıtlaması kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilecek” ifadelerine yer verildi.